مدرسه ترغیبی

 • مدرسه حرفه‌ای (Vocational School)

  یکی از مهم‌ترین ارکان مدرسه ترغیبی، آموزش حرفه‌ای است.
  آموزش حرفه‌ای، امروزه بخشی تفکیک ناپذیر از آموزش و پرورش در دنیاست که در آن دانش آموزان با مهارت‌های لازم جهت مشاغل مختلف آشنا می‌گردند.
  بر خلاف آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور ما که ارتباط تنگانگی با سیستم کارآموزی قدیمی دارد، آموزش حرفه‌ای با توجه به توسعه اقتصادی در سراسر جهان، یک بازارکار تخصصی برای سطوح بالای مهارت در بخش دولتی و تجاری ایجاد می‌کند.
  آموزش حرفه‌ای یک آموزش چند وجهی است.
  زیرا بر چندین شغل متمرکز می‌شود و زمینه‌های مختلفی چون مهارت‌های فنی، گردشگری، ورزشی، هنری، بهداشتی، رسانه و ارتباطات، بازاریابی و ... را در بر می‌گیرد.
  این حوزه از آموزش که ویژه افراد 13 الی 17 سال طراحی شده است در نظر دارد که آموزش‌های لازم را بر مبنای روش یادگیری حین عمل (Learning By Doing) انجام دهد.
  این شیوه، کارگاه‌های مهارتی، مسابقات، سرگرمی‌ها و جلسات کلاسی کوتاه مدت و بلند مدت را شامل می‌شود.
  رکن "مدرسه حرفه‌ای" اندیشه فردا ایرانیان با هدف افزایش مهارت‌های کاربردی دانش آموزان به عنوان مهم‌ترین دارایی آنها در زندگی، به پرورش استعدادهای مکانیکی، مهارت‌های حل مسئله و مهارت‌های خلاقانه توجه می‌نماید.
  در این راستا ضمن افزایش ساعات درس کار و فناوری و فرهنگ و هنر در برنامه هفتگی، دروسی چون کسب و کار، رسانه، ورزش تخصصی و کارگاه های آموزشی گوناگون نیز لحاظ گردیده است.